Kurallar, cilt bakımı kış

Kış freeze hemen damgasını vuruyor bizim yüz. Nasıl alacaklar o yaz ve erken sonbahar! Şimdi cilt haline soluk ve sağlıksız görünüyor: ya lapa, ya da çok parlıyor, yanakları tahriş. Karar mevsimlik kozmetik sorunları ile başlayın ziyaretten. doktorum-güzellik belirlemek mümkün olacak, cilt tipi ve tavsiye nasıl-e doğru kaygı için onu bir yıl boyunca. Özel kliniklerde bir sınav olmasını istediğiniz nem içeriği, cildinizin, onun esneklik derecesi, yağlı ve özellikleri yaşa bağlı değişiklikler.

Özellikleri cilt bakımı kış

Özellikleri cilt bakımı kış  Kış aylarında yeniden gözden geçirilmesi alışkanlıkları ile ilgili cilt bakımı. üç yaşındaki bir ilke temizlik, nemlendirme, koruma — sezon don gerekir yerine, daha yoğun bir bakım — temizlik, beslenme ve koruma sağlar. «Kış» krem — kalın, yağlı, zenginleştirilmiş vitaminler.

Ve bir şey daha: kremler uygulamak için bir kişi en az yarım saat önce çıkmak, temiz hava, aksi takdirde bunun ters sonuç — hipotermi, cilt. Mutlaka bir kaç dakika sonra krem leke cilt bezle silin. Yıkama aynı değil, daha geç bir saatte dışarı çıkmadan önce. Hatta soğuk bir cilt için gerekli ilaçlar kolaylaştırmak için yenilenme süreçlerini, örneğin, meyve asitleri. bu amaçla, iyi de jojoba yağı (E vitamini) ve sedir. Kremler, c vitamini ile cildi sıkılaştırmak, kaynağı enerji. A vitamini içerdiği gençleştirici kremler. Ama değmez aramak her derde deva — makyaj ve cilt bu vitamin oluşabilir, daha basit ve doğal. Yiyin bol içeren gıdalar.

Yararlı ipuçları cilt bakımı için

Yararlı ipuçları cilt bakımı için

Kış aylarında odalarda merkezi ısıtma sistemi, hava çok kuru, bu yüzden deri kaybeder çok daha fazla su, daha yaz. Çalışın, daha sık beslenmesi onun hayat veren nem, savaşın, aşırı kuru hava. Boyunca saksı bitkileri, ıslak havlu sağlayacaktır. dışarı ruj. Hatta kullanmadığınız zamanlarda dekoratif kozmetik ihmal etmeyin hijyenik ruj — sonra dudaklarını sonra yürüyüş soğuk rüzgarda o kadar çatlamaz.

Yani, temizlenmiş yüz ve boyun uygun jel veya losyon. Bir sonraki aşama bakım — tonlama — çok önemli bir nokta. Tonik hazırlama, cilt algı krem, geliştirmek, kan damarlarının durumu, metabolik süreçleri teşvik. Şimdi deri hazır emilimini yararlı maddeler ilaçlar. Hatırlayın: satın alın tüm araçları aşamalı bir bakım bir firma. Losyon, makyaj temizleyici, tonik ilaçlar — her düzeni anlamına gelir belirli bir kompleks ve mantıksal promosyon etkisi. Doğru nemlendirici uygulayın? Değil ovmak onun (herhangi bir dokunuş cilde yol açar onu gerilebilir) ve hafif parmak hareketleri krem uygulayın böylece kendisi emilir. Bırakın fazla 20 dakika değmez. Çok inanıyorum krem yüzünde olabilir uyuyorum sabaha kadar. Herhangi bir durumda bu neden olabilir ödem. Aşırı krem gerekir ıslak bir bezle silin.

Bilmeniz gerekenler cilt bakımı hakkında kış

Bilmeniz gerekenler cilt bakımı hakkında kışTüm ilaçlar temizlemek için su, özellikle kış aylarında. Kullanıyorsanız, scrubs, peeling (onlar kurur kendileri) deneyin silkeleyin ve daha sonra bunları silin yüz, losyon veya jel. Eğer cilt aşırı kuru, sabah yıkama değiştirilmelidir temizliğini kullanarak kozmetik. Akşam için bir kural yıkama ile ilgili uyuşturucu jel, köpük, sıvı sabun. eksik Etmeyin dikkat cilt, ve o zaman soğuk olacak mağrur. Bir tane var çok basit ve çok yönlü bir ipucu. Kış olarak gündüz koruyucu krem seçin araçlar için tasarlanmış cilt komşu tipi, bir çok kara, daha da. Örneğin, eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve yaz aylarında kullandığınız bir krem veya jel ile etkisi ile yağlı cilt için, kış için almak için kolay bir gündüz kremi karma ciltler için.

Eğer kombinasyon deri, kış aylarında kullanabilirsiniz gündüz kremi normal ciltler için. Sahipleri normal kış cilt gerekirse, bu-ebilmek gitmek için gündüz kremi kuru ciltler için. Ve eğer kuru ya da çok olgun deri – kış kullanabileceğiniz ideal bir koruyucu kremi çok kuru ciltler için. Çünkü kış, ne zaman biz bir parti üzerinde soğuk havada cilt her şeyden önce korunması gerekiyor. Ve sıcak bir odada ısıtma sezonu boyunca hava içerir ve çok az nem ve bileşenleri, kozmetik, mümkün olan çekerek, hava nemi, bu dönemde çekecek pek bir şey yok.

Ayrıca, eğer kapalı hava çok kuru ise, böyle bir krem çekerek başlar nemi cilt.