Sivilce kurtulmak için nasıl

Muhtemelen her birimiz bir kez karşılaştığı bir sorun çıkması sivilce. Ve sık sık olduğu gibi, görünür, onlar, genellikle bir ya da öncesinde önemli bir buluşma ya da toplantı, genel olarak, her zaman, onlar daha fazla istenmemektedir. Sivilce nedeniyle ortaya çıkar tıkanma cilt kanalları yaptı. Etkileşim sırasında oksijen ile bu yerde oluşmuş bir «siyah» veya «beyaz» noktası. ne Zaman tıkanmış gözenekleri vurur enfeksiyon, iltihaplı. Ortaya çıkan ağrılı pürülan yaralar, acıyor hatta dokunmak. Sonra bu püstüller patlama, bu yaralar büyük ölçüde kaşıntı. En sık sivilce oluşur yüzünde, özellikle alın, burun kanatları ve çene, omuz, göğüs ve üst sırt. Bunun nedeni, bu bölgelerde daha fazla yağ bezleri, ve daha yakın onlar cilt yüzeyine riski daha yüksek, bu bezleri iltihabı.

Nedenleri sivilce

Nedenleri sivilce

Nedenleri sivilce çok çeşitli olabilir. Sık sık sivilce görünür, genç erkekler ve kızlar ergenlik. Bu süre içinde vücutta üretmeye başlar, çok sayıda cinsel hormon. Faaliyetlerinin bir sonucu olarak yağ bezlerinin aktivitesini artırır ve gözenekleri deri yağı. Oluşur tüp, bir iltihaplı etkisi altında, çeşitli enfeksiyonlar. Başka bir yaygın nedeni, sivilce, yanlış beslenme. Sivilce gibi görünebilir sonucunda alerjik reaksiyonlar, ve sonuç olarak aşırı içme zararlı ürünler. Tatlılar, yağlı, hem de akut olarak kullanılmış bir mekanda kuruludur ve gıda, alkollü içecekler, aşırı kafein katkıda çıkması lezyonlar deri.
Sivilce neden olabilir deneyimleri ve stres. Modern dünyada karşılaştığımız onlarla hemen hemen her gün, ve bizim vücut olamaz hiçbir şekilde tepki bu. Stres sırasında bizim yağ bezleri çalışmaya başlar, daha güçlü, kışkırtır takıp, o ve sonuç olarak, sivilce oluşumunu.
Bazen nedeni sivilce olabilir güneş. Birisi bu etkiler olumlu – sivilce ve cilt daha sağlıklı görünüyor ve kimse için güneşin etkisi olabilir tam tersi. Ama her durumda, cildi korumak için güneş koruyucu kullanın kremler. Bu engeller onu kuruluk, yanma ve erken kırışıklıklar.

Sivilce Tedavisi evde

Sivilce Tedavisi evdeİlk etapta, dolu dolu yaşayacağız temel kural – hiçbir şekilde pop zits. Bu-ebilmek yapmak sadece profesyonel güzellik steril aletler kullanılmalıdır. Ve bu durumda bile tamamen ortadan kaldırılamaz riski, enfeksiyon olasılığı. Işlemi kendiniz koyabilirsiniz yara enfeksiyonu. Sonuçları çok ağır olabilir – yara böyle sivilce kalabilir bir ömür boyu bu yerde görünebilir çok sayıda küçük sivilce ve – en kötü başlayabilir kan zehirlenmesi, tedavi olan son derece zordur. Mağazalarda sunulan çok çeşitli yollarla sivilce ve fiyatları da değişir – ılımlı ve son derece pahalı. Her şey onlar için söz veriyorum, kurtulmak, sivilce, kelimenin tam anlamıyla, birkaç saat. Ben kendisi için birçok araç gibi ucuz ve pahalı, ve sonucuna hiçbiri mümkün değil kurtulmak yardımcı yüzünde sivilce gibi kısa bir sürede. Tabii ki, modern kozmetik bir sorun ile başa çıkmak için yardımcı olur eğitim sivilce, cilt bakımı, düzenli ve kapsamlı bir şekilde. Ama eğer zit yine ortaya çıktı, tedavi için gerekli süre. Yapalım kurtuluş sivilce evde. Tavsiye haritayı aynı şekilde diğer halk ilaçları sivilce için burada.

Önleme sivilce görünümünü

Önleme sivilce görünümünüÖncelikle yüzünüzü temizlemek. Her sabah ve her akşam cilt için gerekli bilgi kirliliği. Normal sabun kullanmak daha iyi değil, o çok kuru cilt. Bunun yerine uygulamak için özel köpük ve jelleri / yıkama. Onlar özel olarak tasarlanmış hassas ciltler için yüz. Sonra yüz temizleyici jel, cildi ovmak losyon, daha sonra bir nemlendirici uygulayın. krem Kullanın, göre, sizin cilt tipi ve yaş. İçin akne kurtulmak için, bir veya iki kez bir hafta yapmak unutmayın yüz peeling. Aracı soymak için iyi bir temizleyici, cildi ölü cilt hücrelerini teşvik, derin temizliğe kadar. Böyle bir aracı hazırlamak ve evde. Kahve telvesi kahve içtikten sonra karıştırın ve bir çorba kaşığı yoğurt ve yüzünüze uygulayın. Masaj 1-2 dakika sonra ılık su ile durulayın. araç Seçimi için derin yüz temizliği için tercih vermek, nazik araçlarına değil de sakatlanmalara neden oluyorlar, canlı bir cilt.

Varsa, çok yumuşak bir cilt için bak, parçacıklar; soymak için çok küçük.